jump to navigation

O mnie

Mikołaj MorzyNazywam się Mikołaj Morzy i jestem adiunktem na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Wcześniej miałem przyjemność pracować na Uniwersytecie Muenster (Niemcy) oraz na Loyola University New Orleans (USA). Zawodowo zajmuję się eksploracją danych oraz analizą sieci społecznych. Jestem też opiekunem Akademickiego Koła Aplikacji Internetowych działającego przy naszym Instytucie. Prywatnie poświęcam mnóstwo czasu swoim dwóm córeczkom oraz pomagam Dagmarze rozwiązywać problemy techniczne przy realizacji jej projektu związanego z chustami do noszenia dzieci: Matrioszka.eu.

Więcej informacji o mojej pracy naukowej i dydaktycznej można znaleźć na mojej stronie domowej. Lista moich publikacji jest także dostępna poprzez serwisy Google Scholar oraz DBLP bibliography server. Można mnie znaleźć na LinkedIn, Academia.edu oraz Mendeley (profil wymaga uaktualnienia).

Bibliography manager

Reklamy

Komentarze»

1. ztrewq - 11/19/2009

Hej, właśnie zauważyłem, że też pracowałeś kiedyś w Münster!

j.

Mikołaj Morzy - 11/20/2009

Tak jest, spędziłem cały 1999 rok pracując jako asystent w zespole prof.Vossena w Institut fuer Wirtschaftsinformatik (mieści się w dawnych koszarach przy Steinfurter Str.). Przez pół roku mieszkałem w akademiku przy samym Aasee, przez drugie mieszkałem przy Ludgeriplatz. Złożyliśmy podanie do DAAD i naszego MNiSW o dofinansowanie współpracy polsko-niemieckiej na lata 2010-2012, jeśli się zakwalifikujemy, to będzie okazja odwiedzić stare śmieci.
Na marginesie, sprawdziłem spis treści biokompostu i już masz we mnie wiernego czytelnika, biologia (obok historii) to moje największe amatorskie hobby. Ponieważ ostatnie wpisy są związane ściśle z grypą, polecam najnowszy epizod Skeptic’s Guide to the Universe, w całości poświęcony aktualnej epidemii, szczepionkom, oraz mitom narosłym wokół całej sprawy.

2. E. - 03/04/2010

Właśnie dzisiaj trafiłam na Pana stronę i bardzo mi się spodobała. Ja stawiam dopiero pierwsze kroki w eksploracji danych 🙂 i wykorzystuję wybrane techniki w analizie danych techniczno-produkcyjnych z procesu wydobywczego węgla kamiennego. Stronę dodaję do ulubionych :).

3. mORWo - 10/20/2010

Nie wiem, czy ma Pan konto na facebooku, ale dzisiaj trafiłem na dość ciekawą aplikację. Może Pan jej użyć jako przykład wykorzystania eksploracji danych na pierwszych zajęciach z tego przedmiotu 😉 To raczej bardziej zabawka niż coś konkretnego, ale od czasu do czasu człowiek powinien się trochę pobawić 😛

Nazywa się TouchGraph i na podstawie listy znajomych z Facebooka tworzy graf powiązań oraz grupuje znajomych: http://apps.facebook.com/touchgraph/ Napisana w Javie.

4. Michał Ludczyński - 06/18/2013

Witaj,
Chciałbym Cię ( jako twórcę tego bloga ) oraz Twoich gości zaprosić na portal blogbook.pl, który jest pierwszym w sieci serwisem zbierającym w jednym miejscu blogi i posty.

Ideą i celem stworzenia tego serwisu jest zebranie jak największej ilości blogów i przedstawienie ich w prostej i przystępnej formie dla czytelników,
aby w jednym miejscu mogli czytać posty z różnych dziedzin nauki, życia, sportu itp.

Mam nadzieję, że też weźmiesz udział w tej akcji i Twój blog dołączy do tego grona, a Tobie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność oraz oglądalność Twoich wpisów.
Zarejestruj się ( 1 minuta ) i w „Profil”->”Twoje blogi” dodaj swój blog. I tyle. Reszta dzieje się automatycznie.

Serdecznie zapraszam i wierzę, że już niedługo przeczytam Twoje posty na blogbook.pl.

Co zyskujesz na dodaniu swojego bloga ?
1) dotarcie ze swoim blogiem do osób czytających inne blogi,
2) darmową reklamę poprzez „Blog dnia” oraz „Post dnia” na Blogbook.pl oraz Facebook.pl,
3) Twój blog i posty mają więcej linków bezpośrednich, a więc pozycjonowanie google,
4) wszystkie posty i blogi są otwierane bezpośrednio na stronie domowej, a więc statystyki,

Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji w przypadku pytań lub wątpliwości

Michał Ludczyński

http://www.blogbook.pl

PS.
Projekt jest całkowicie prywatny i darmowy

5. danieltomasz - 07/31/2014

Dzisiaj trafiłem na bloga i bardzo mi się podoba:) szczególnie tematy dotączy wizualizacji i analizy danych:) Podobne tematy poruszane są na Offtopicarium, takiej lużnej konferencji dal ludzi z pasją, na którą serdecznie zapraszam! http://offtopicarium.wikidot.com/en:start


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: