jump to navigation

Statystyka i taniec 02/25/2014

Posted by Mikołaj Morzy in nauka.
trackback

Pilnie przygotowuję się do nowego semestru i mam nadzieję, że uda mi się mile zaskoczyć studentki i studentów. Tymczasem mały drobiazg z ulubionej przeze mnie kategorii: sztuka i nauka. Czy da się wytłumaczyć najprostsze pojęcia statystyczne, takie jak próbka i populacja, rozkład prawdopodobieństwa, wariancja i korelacja, przy użyciu tańca? Oczywiście, a efekt jest bardzo miły dla oka. Dwoje Anglików, Lucy Irving i Andy Field, w ramach projektu „Communicating Psychology to the Public through the Dance” pokazują, jak podstawowe pojęcia z obszaru statystyki można łatwo przetłumaczyć na pojęcia z życia codziennego. Skoordynowany taniec jest okazją do wytłumaczenia, czym jest pozytywna i negatywna korelacja, czemu rozkłady prawdopodobieństwa pomagają lepiej zrozumieć zjawiska, i czym jest błąd oszacowania cech populacji na podstawie analizy próbki. Dyskusje  na temat pomysłu odbywają się na Twitterze tu i tu.

Reklamy

Komentarze»

1. Deangelo Serl - 06/27/2017

geile tiiten ficken

2. Enrique Melching - 06/27/2017

permaculture design course

3. wo kaufen sie die besten steroide - 07/06/2017

steroide auf die masse pro

4. Car Finance Coffs Harbour - 08/09/2017

Thanks for posting!!!

5. free snap milfs - 08/19/2017

snap milfs

6. Sheldon Owen - 08/31/2017

I have added your website to my Google bookmarks I enjoy the things you provide here and can not wait to take a look when I get home.

7. Jesse Grillo Jesse Grillo - 08/31/2017

I check your article every few days. Well written! I am bored to death at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch break.

8. Jesse Grillo - 09/01/2017

great job on this article! Spot on with this. Your site was loaded when I opened my phone. You are more fun than bubble wrap.

9. Jesse Grillo - 09/01/2017

I was reading on Saturday when I discovered your blog. You have a good head on your shoulders. You deserve a hug right now. Colors seem brighter when you are around. Thanks for the advice!

10. Lorenzo Wintringham - 02/10/2018

What I have always told people is that when looking for a good on the net electronics retail store, there are a few components that you have to remember to consider. First and foremost, you would like to make sure to look for a reputable plus reliable retail store that has got great opinions and classification from other buyers and marketplace people. This will ensure you are dealing with a well-known store that can offer good support and help to its patrons. Many thanks for sharing your opinions on this website.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: