jump to navigation

Darmowy kurs uczenia maszynowego ze Stanfordu 11/10/2011

Posted by Mikołaj Morzy in nauka.
trackback

E-learning logoMarzy mi się, żeby kiedyś przygotować coś podobnego. Andrew Ng z Stanford Artificial Intelligence Lab oferuje tej jesieni całkowicie darmowy kurs eksploracji danych. Na kurs składają się wykłady (podzielone na wygodne, 10-minutowe bloki), materiały dodatkowe do wykładów, ćwiczenia do samodzielnego wykonywania, a także pytania i odpowiedzi od prowadzącego. Andrew Ng jest jednym ze współtwórców Stanford Engineering Everywhere, centrum darmowej edukacji licencjonowanej wg Creative Commons.

W bieżącym kursie oferuje szeroki wstęp do metod sztucznej inteligencji i eksploracji danych. Przedmiot obejmuje między innymi: metody uczenia nadzorowanego (metody parametryczne i nieparametryczne, algorytmy SVM, sieci neuronowe), metody uczenia nienadzorowanego (analiza skupień, ekstrakcja cech, systemy rekomendacyjne), „best practices” uczenia maszynowego oraz metody uczenia ze wzmocnieniem. Szczegółowy syllabus do kursu jest dostępny tutaj.

Jak mówi sam Andrew Ng, uczestniczki i uczestnicy kursu powinni zaplanować obciążenie rzędu 8-10 godzin tygodniowo, z czego ok. 3 godziny to lekcje wideo, a pozostały czas jest poświęcony na przygotowanie zadań domowych. Kurs rozpoczął się w połowie października i nie wiem, czy można jeszcze się zapisać (nie próbowałem), ale zdecydowanie warto rozważyć taką możliwość w następnym semestrze.

Szczegóły dotyczące kursu, jego zawartości, organizacji, oraz możliwość zapisania się znajdują się na stronie http://www.ml-class.org/course/auth/welcome

Reklamy

Komentarze»

1. Bernoulli - 11/11/2011

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: