jump to navigation

Program „Juventus Plus” – odpowiedź z MNiSW 12/19/2010

Posted by Mikołaj Morzy in Uncategorized.
trackback

Ten post nawiązuje do wcześniejszego postu o organizacji nowego konkursu na finansowanie projektów naukowych, oraz do krytycznego postu o wynikach oceny wniosków. Agnieszka Ławrynowicz wysłała do ministerstwa list z pytaniem o kryteria użyte przy ocenie wniosków oraz o formę procedury odwoławczej. Poniżej (za zgodą Autorki) przytaczam odpowiedź, jakiej udzieliło MNiSW.

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani E-Mail uprzejmie informuję, że:

1. Zespół interdyscyplinarny do spraw oceny wniosków w ramach programów IDEAS PLUS, IUVENTUS PLUS i INDEX PLUS składał się z 5 osób.

2. Zespół oceniał wnioski w podziale na poszczególne grupy dziedzin nauki ( Nauki humanistyczne i społeczne, Nauki medyczne, Nauki przyrodnicze, nauki ścisłe i nauki techniczne) uwzględniając następujące elementy

– sumaryczny impact factor czasopism naukowych lub obecność czasopisma na liście ERIH, w których kierownik projektu opublikował w latach 2009 i 2010 wyniki swoich badań naukowych (umieszczonych we wniosku),

– przy ocenie uwzględniane będą te publikacje, w których kierownik projektu występuje jako główny autor (1 miejsce na liście autorów),

– przy ocenie będą mogły być także uwzględnione także te publikacje, w których autorzy są umieszczani w porządku alfabetycznym – publikacje wyników dużych programów miedzynarodowych np. CERN, publikacje z dziedzin gdzie kolejność alfabetyczna jest tradycyjna,

– wartość naukowa projektu.

3. Po otrzymaniu decyzji administracyjnej odmawiającej przyznania środków na realizacje Pani projektu będzie oczywiści przysługiwałao pani złożenie wniosku do Ministra nauki i szkolnictwa Wyższego wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy (odwołanie) zgodnie z 14 ust. 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. Nr 96, poz. 615).

Z poważaniem

Bogdan Szkup

Zastępca dyrektora

Departament Instrumentów Polityki Naukowej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wspomniany przez p. Szkupa artykuł 14 ustawy o zasadach finansowania nauki ma następujące brzmienie:

Art. 14. 1. Strona niezadowolona z decyzji dotyczącej przyznania albo odmowy przyznania środków finansowych na naukę może zwrócić się do Ministra z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji. Do wniosku stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące odwołań od decyzji.

2. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jest opiniowany przez zespół, o którym mowa w art. 52 ust. 2.

3. Opinia dotycząca wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy nie może być sporządzana przez osobę, która uprzednio oceniała lub opiniowała wniosek o przyznanie środków finansowych, będący przedmiotem decyzji Ministra.

4. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, nie wstrzymuje wykonania decyzji Ministra.

Czyli pozostało niewiele czasu. Najprawdopodobniej zdecyduję się napisać odwołanie, choćby w imię zasad. Myślę, że dobrze by było, gdyby wszystkie osoby niezadowolone z formy przeprowadzenia tego konkursu wyraziły swoje niezadowolenie (nawet jeśli to przysłowiowy groch o przysłowiową ścianę).

Reklamy

Komentarze»

1. Migdalia Bae - 06/27/2017

Tech Support

2. steroide und diabetes - 07/06/2017

was raten sie anabolika auf kraft

3. steroide zum abnehmen - 07/06/2017

was würden sie vorschlagen anabole droge in tabletten

4. abnehmen und steroide - 07/06/2017

welche steroide auf masse

5. Jesse Grillo - 08/31/2017

Babies and small animals probably love you. Your post is really useful to me. That cleared it up for me. The people you love are lucky to have you in their lives. That is the thinking of a creative mind.

6. investor adviser - 08/31/2017

Old school WordPress pros would agree with you. You really sparked my interest. I am shocked at how fast your page loaded on my cell phone. I will be subscribing to your feed. Great blog.

7. tech adviser - 09/02/2017

Any team would be lucky to have you on it. I could not refrain from commenting! Colors seem brighter when you are around.

8. Jesse Grillo - 09/02/2017

Fantastic article! I simply have to tell you that I really like your write ups post.

9. J Sheldon Owen - 09/04/2017

Is there new news. I have added your page to my Pinterest I found this on LinkedIn

10. Jesse Grillo - 09/04/2017

I could not refrain from commenting. Right here is some really useful info. I enjoy the details you provide here. You have a lot of knowledge on this subject. Is there anything else I could read to learn more about this?

11. Jesse Grillo - 09/05/2017

I hate that my lap top battery is about dead. Thank you for writing this great post.

12. Jesse Grillo - 09/05/2017

This stuff is great. I really like your writing style. I truly appreciate this page.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: