jump to navigation

Program „Juventus Plus” – odpowiedź z MNiSW 12/19/2010

Posted by Mikołaj Morzy in Uncategorized.
trackback

Ten post nawiązuje do wcześniejszego postu o organizacji nowego konkursu na finansowanie projektów naukowych, oraz do krytycznego postu o wynikach oceny wniosków. Agnieszka Ławrynowicz wysłała do ministerstwa list z pytaniem o kryteria użyte przy ocenie wniosków oraz o formę procedury odwoławczej. Poniżej (za zgodą Autorki) przytaczam odpowiedź, jakiej udzieliło MNiSW.

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani E-Mail uprzejmie informuję, że:

1. Zespół interdyscyplinarny do spraw oceny wniosków w ramach programów IDEAS PLUS, IUVENTUS PLUS i INDEX PLUS składał się z 5 osób.

2. Zespół oceniał wnioski w podziale na poszczególne grupy dziedzin nauki ( Nauki humanistyczne i społeczne, Nauki medyczne, Nauki przyrodnicze, nauki ścisłe i nauki techniczne) uwzględniając następujące elementy

– sumaryczny impact factor czasopism naukowych lub obecność czasopisma na liście ERIH, w których kierownik projektu opublikował w latach 2009 i 2010 wyniki swoich badań naukowych (umieszczonych we wniosku),

– przy ocenie uwzględniane będą te publikacje, w których kierownik projektu występuje jako główny autor (1 miejsce na liście autorów),

– przy ocenie będą mogły być także uwzględnione także te publikacje, w których autorzy są umieszczani w porządku alfabetycznym – publikacje wyników dużych programów miedzynarodowych np. CERN, publikacje z dziedzin gdzie kolejność alfabetyczna jest tradycyjna,

– wartość naukowa projektu.

3. Po otrzymaniu decyzji administracyjnej odmawiającej przyznania środków na realizacje Pani projektu będzie oczywiści przysługiwałao pani złożenie wniosku do Ministra nauki i szkolnictwa Wyższego wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy (odwołanie) zgodnie z 14 ust. 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. Nr 96, poz. 615).

Z poważaniem

Bogdan Szkup

Zastępca dyrektora

Departament Instrumentów Polityki Naukowej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wspomniany przez p. Szkupa artykuł 14 ustawy o zasadach finansowania nauki ma następujące brzmienie:

Art. 14. 1. Strona niezadowolona z decyzji dotyczącej przyznania albo odmowy przyznania środków finansowych na naukę może zwrócić się do Ministra z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji. Do wniosku stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące odwołań od decyzji.

2. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jest opiniowany przez zespół, o którym mowa w art. 52 ust. 2.

3. Opinia dotycząca wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy nie może być sporządzana przez osobę, która uprzednio oceniała lub opiniowała wniosek o przyznanie środków finansowych, będący przedmiotem decyzji Ministra.

4. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, nie wstrzymuje wykonania decyzji Ministra.

Czyli pozostało niewiele czasu. Najprawdopodobniej zdecyduję się napisać odwołanie, choćby w imię zasad. Myślę, że dobrze by było, gdyby wszystkie osoby niezadowolone z formy przeprowadzenia tego konkursu wyraziły swoje niezadowolenie (nawet jeśli to przysłowiowy groch o przysłowiową ścianę).

Reklamy

Komentarze»

1. Migdalia Bae - 06/27/2017

Tech Support

2. steroide und diabetes - 07/06/2017

was raten sie anabolika auf kraft

3. steroide zum abnehmen - 07/06/2017

was würden sie vorschlagen anabole droge in tabletten

4. abnehmen und steroide - 07/06/2017

welche steroide auf masse


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: