jump to navigation

Kaggle w klasie 11/23/2010

Posted by Mikołaj Morzy in eksploracja danych, konkurs, nauka.
trackback

Choroba, ubiegli mnie. Dokładnie to chciałem zrobić w przyszłym semestrze na zajęciach z eksploracji danych. W ramach kursu Statistics 202 na Stanfordzie studenci mogą uniknąć konieczności przystępowania do egzaminu końcowego jeśli dobrze poradzą sobie w konkursie. Konkurs dotyczy wyuczenia modelu regresji do przewidywania ceny wina na podstawie atrybutów jakościowych (rocznik, gatunek winogron, winnica, itp.) oraz ilościowych (oceny z różnych czasopism winiarskich).

Cały konkurs został przygotowany na platformie Kaggle In Class. Kiedy pierwszy raz pisałem o Kaggle, serwis był siermiężnym serwisem z paroma zbiorami danych. Od tego czasu przeszedł istotny facelifting i dziś jest nowoczesną platformą umożliwiającą hostowanie konkursów z przeróżnych dziedzin: informatyki, ekonomii, biologii obliczeniowej, itp. Serwis jest darmowy i umożliwia: formułowanie konkursu, ładowanie danych, walidację wyników, utrzymywanie tablicy aktualnych liderów, udostępnia całość usług związanych z utrzymywaniem kont studentów oraz dostarcza platformy forów internetowych do dyskutowania zagadnień związanych z konkursem.

Dla przyzwoitości trzeba też dodać, że bezpośrednim konkurentem Kaggle’a jest nasz rodzimy produkt, TunedIt, który powstał na Uniwersytecie Warszawskim w zespole prof.Skowrona.

Reklamy

Komentarze»

1. Noble Seilhymer - 06/27/2017

international courier services

2. steroide für den jungen kerl - 07/06/2017

wo kaufen steroide auf dem gelände


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: