jump to navigation

Program „Juventus Plus” 11/18/2010

Posted by Mikołaj Morzy in konkurs, nauka.
trackback

Właśnie dotarł do mnie mejl z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o ustanowieniu nowych programów finansowego wsparcia dla „Naukowców na Plus”: Ideas Plus, Index Plus i Juventus Plus, przy czym ten ostatni wygląda najbardziej interesująco. Program ma na celu wsparcie kontynuacji badań, których wyniki ukazały się w najbardziej renomowanych czasopismach, tj. czasopismach indeksowanych przez Journal Citation Reports (czyli tzw. listę filadelfijską) oraz European Reference Index for the Humanities (o ile dobrze rozumiem, jest to swego rodzaju odpowiednik listy filadelfijskiej dla nauk humanistycznych).

W komunikacie Ministra jest mowa o „młodych naukowcach”, natomiast w mejlu informacyjnym pada konkretna wartość „do 35 roku życia”. Oczywiście obowiązuje zakaz podwójnego finansowania, czyli do programu nie będą mogły być zgłaszane programy badawcze aktualnie wykonywane i finansowane z innych źródeł w jednostkach. Szczegółowe informacje o konkursie (przedmiot, termin i miejsce zgłaszania wniosków, warunki udziału, podmioty uprawnione do składania wniosku, itp.) zostaną ogłoszone w Biuletynie Informacji Publicznej MNiSW.

Szczegółowe informacje nt. programu Juventus Plus wraz z wnioskiem i ogłoszeniem konkursu (przedmiot, termin i miejsce zgłaszania, procedura, warunki udziału) są też dostępne na stronach Ministerstwa. Termin składania wniosków w wersji elektronicznej to 29 listopada 2010, natomiast wersje papierowe muszą być wysłane nie później niż 6 grudnia 2010. Wnioski zgłoszone po terminie nie będą rozpatrywane.

Journal Citation Reports
Advertisements

Komentarze»

1. Grzegorz Koczyk - 11/18/2010

Żeby było śmieszniej te szczegółowe informacje już są… przynajmniej częściowo…

Termin: 29/11/2010 na zgłoszenie elektroniczne (+7 na dosłanie wersji z podpisami).

http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/ministerstwo/Inicjatywy/Programy_ministra/20101118_OGLOSZENIE_IUVENTUS.pdf

Mikołaj Morzy - 11/18/2010

Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że w momencie pisania postu nie było jeszcze wniosku ani ogłoszenia. Wielkie dzięki za powiadomienie, może dzięki temu trochę więcej osób się dowie o tej możliwości.
Co do ograniczenia na wiek, to w otrzymanym przeze mnie mejlu był taki tekst:

„Kluczowym zadaniem programu „Iuventus Plus” jest wspomaganie i zachęcanie wybitnych młodych naukowców (poniżej 35 r. ż.) do prowadzenia badań naukowych, których efekty promowane są w drodze ich publikacji w najlepszych światowych czasopismach ujętych w wykazie Journal Citation Reports (JCR) lub European Reference Index for the Humanities (ERIH).”

W ogłoszeniu nie ma mowy o żadnych kryteriach wiekowych, jest tylko znów mowa o „młodych naukowcach”.

2. Program „Juventus Plus” – odpowiedź z MNiSW « data mining à la polonaise - 12/19/2010

[…] post nawiązuje do wcześniejszego postu o organizacji nowego konkursu na finansowanie projektów naukowych, oraz do krytycznego postu o wynikach oceny wniosków. Agnieszka Ławrynowicz wysłała do […]

3. Benedict Linz - 06/27/2017

Oxycontin Cost


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: