jump to navigation

Bardzo ciekawa konferencja 11/06/2009

Posted by Mikołaj Morzy in nauka, teoria.
trackback

W dniach 4-7 stycznia 2010 w Pekinie odbędzie się konferencja o nazwie The First Symposium on Innovations in Computer Science (ICS 2010). To jest bardzo ciekawy pomysł, który polega, z grubsza rzecz biorąc, na zebraniu artykułów typu position paper lub vision paper i zaprezentowaniu ich w jednym miejscu. Jak zauważają organizatorzy i pomysłodawcy konferencji, tego typu prace mają poważne trudności w przebiciu się podczas tradycyjnych konferencji. W cfp czytamy m.in.:

Innovations in Computer Science (ICS) is a new conference in theoretical computer science, broadly construed. ICS seeks to promote research that carries a strong conceptual message (e.g., introducing a new concept or model, opening a new line of inquiry within traditional or cross-disciplinary areas, or introducing novel techniques or novel applications of known techniques). ICS welcomes all submissions whether they are aligned with the current TCS research directions or transcend these boundaries.

Jest to pierwsza edycja tej konferencji i mam nadzieję, że będzie udana. Lista streszczeń artykułów przyjętych do prezentacji wygląda bardzo obiecująco! A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że znakomita większość artykułów prezentowanych na tej konferencji jest publicznie dostępna (podziękowania dla Shivy Kintali’ego za zebranie wszystkich linków). Szkoda tylko, że materiały konferencyjne są publikowane w lokalnym zeszycie a konferencja odbywa się tak daleko. I że w przyszłym roku też odbędzie się w Pekinie.

Reklamy

Komentarze»

No comments yet — be the first.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: