jump to navigation

Eksploracja danych i muzyka (part 2) 07/12/2009

Posted by Mikołaj Morzy in eksploracja danych, muzyka.
trackback

The ProfessorsZespół The Professors powstał wiosną 1995 roku w Highland Park, New Jersey. Jak głosi historia zespołu, pierwszy występ zakończył się wizytą policji i trzema aresztowaniami (ponieważ zespół liczył wówczas trzech członków). Początkowo, zespół występował na uniwersytetach i podczas licznych konferencji naukowych. Związki zespołu z akademią były bardzo silne, ponieważ praktycznie cały skład stanowili pracownicy naukowi różnych uniwersytetów. Muzyka wykonywana przez The Professors to ciężki elektryczny blues zahaczający o hard rock (czytaj: Steve Ray Vaughn), zresztą ich początkowa nazwa to Tenured Blues.  Na przestrzeni lat skład zespołu podlegał bardzo daleko idącym zmianom, poszczególni członkowie i członkinie przenosili się na inne uczelnie, kończyli i bronili doktoraty, itp. Mimo to, udało się utrzymać działalność zespołu aż do 2002 roku.

No dobrze, powie ktoś, banda nauczycieli akademickich grających bluesa i hard rock, ale co to ma wspólnego z eksploracją danych? Otóż jednym z Ojców Założycieli zespołu oraz spritus movens przedsięwzięcia był Tomasz Imielinski, wybitny informatyk, którego prace legły u podstaw eksploracji danych. W szczególności, artykuł „Mining Association Rules between Sets of Items in Large Databases” zapoczątkował większość badań w dziedzinie odkrywania reguł asocjacyjnych (artykuł znajduje się na liście 20 najczęściej cytowanych artykułów w dziedzinie informatyki).

Reklamy

Komentarze»

1. Eksploracja danych i muzyka (part 4) « data mining à la polonaise - 08/26/2012

[…] lekkiego. W naszym cyklu “Eksploracja danych i muzyka” mieliśmy już drzewa decyzyjne, zespół złożony z profesorów, oraz punk-rock. Teraz przedstawiam Wam mojego ukochanego Tima Minchina oraz najbardziej […]

2. Colton Pooley - 06/27/2017

comcom bbw

3. billig und gute steroide - 07/06/2017

welche steroide würden sie empfehlen

4. legale anabolika - 07/06/2017

steroide in krankheit

5. steroide zum abnehmen - 07/06/2017

welche steroide auf masse


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: