jump to navigation

Konkurs eksploracyjny organizowany przez USCD 05/29/2009

Posted by Mikołaj Morzy in eksploracja danych, nauka.
Tags:
trackback

UCSDLogoUniwersytet Californijski w San Diego i firma Fico organizują konkurs dotyczący eksploracji danych. Zadanie polega na znalezieniu anomalii w dużym zbiorze danych pochodzących z e-biznesu. Na konkurs składają się dwa oddzielne zadania:

  • maksymalizacja dokładności klasyfikacji binarnej (każdy rekord jest sklasykowany jako „normalny” lub „anomalia”) na przedstawionym testowym zbiorze danych, przy czym zbiór uczący jest w pełni poetykietowany, miarą jest lift przy odcięciu 20%,
  • maksymalizacja dokładności klasyfikacji binarnej na przedstawionym testowym zbiorze danych, który został wzbogacony o dodatkowe atrybuty, które są trudne do przeanalizowania, a jednocześnie niosą ze sobą użyteczną informację.

Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich studentów pierwszego i drugiego stopnia studiów oraz dla wszystkich pracowników naukowych, zatrudnionych w jednostkach akademickich. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w konkursie, ale nie otrzymają nagrody (do podziału jest $8000 dla najlepszych rozwiązań obu zadań). W konkursie mogą brać udział zarówno grupy, jak i indywidualne osoby.

Konkurs rozpoczął się 15 maja i trwa do 15 lipca. Udział w konkursie to możliwość sprawdzenia siebie i swojej wiedzy, dreszczyk emocji, a w przypadku zajęcia wysokiego miejsca bardzo ładny element w CV. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych studentów, mogę zająć się zorganizowaniem serwera, ściągnięciem i załadowaniem danych, oraz opieką merytoryczną. Jeśli jesteście zainteresowani i chcecie poświęcić parę wieczorów na zabawę w eksplorację danych, nie czekajcie tylko zgłaszajcie się do mnie drogą mejlową lub osobiście na uczelni.

Reklamy

Komentarze»

1. Willard Otey - 06/27/2017

spring window screen

2. wo kaufen sie die besten steroide - 07/06/2017

welche steroide würden sie empfehlen


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: