jump to navigation

Wykład Christiana Maara 04/02/2009

Posted by Mikołaj Morzy in Uncategorized.
trackback

tr4web Sukces! Udało się zaprosić Christiana Maara do wygłoszenia  wykładu podczas warsztatu TR4Web. Wykład zostanie wygłoszony na sesji łączonej, na której spotkają się uczestnicy TR4Web i warsztatu MEDWa organizowanego przez Roberta Wrembla. Jestem pewny, że to będzie bardzo ciekawy wykład!

Christian Maar sprawuje aktualnie stanowisko CIO (ang. chief information officer) grupy Allegro, której częścią są, między innymi, popularny serwis aukcyjny allegro.pl, porównywarka cenowa ceneo.pl, oraz kilkanaście serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Christian ukończył ekonomię na uniwersytecie w Norymberdze. Pracował jako konsultant w Oracle Deutschland, by następnie objąć kierownicze stanowisko w IBM Deutschland. W latach 2004-2007 kierował działem eCommerce firmy Primodo, stanowiącej webowy interfejs potentata sprzedaży wysyłkowej Karstadt/Quelle. Od 2007 roku kieruje całym działem informatycznym grupy Allegro.

Wykład będzie podzielony na dwie części. W pierwszej części Christian opowie o aktualnej architekturze Allegro (w Poznaniu mamy pierwszą na świecie instalację HP Oracle Exadata!) oraz przedstawi najciekawsze problemy związane z planowaniem infrastruktury informatycznej umożliwiającej dalszy wzrost firmy. Druga część wykładu będzie poświęcona kwestiom bezpieczeństwa, reputacji, ryzyka, zaufania, oraz sposobów, jakich imają się oszuści próbujący okradać uczestników aukcji internetowych. Tutaj Christian skupi się przede wszystkim na nierozwiązanych problemach praktycznych.

Ten wykład to jeszcze jeden powód, dla którego warto wziąć udział w naszym warsztacie!

Update: dziś zorientowałem się, że ktoś mógł potraktować ten post jako primaaprilisowy żart. Otóż to nie był żart, Christian Maar naprawdę wybiera się do Rygi i naprawdę wygłosi tam wykład.

Reklamy

Komentarze»

No comments yet — be the first.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: